top of page
פוסטים אחרונים
ארכיון
תגיות
אין עדיין תגים.
עקבו אחרי
  • Instagram Social Icon

יום האישה הבינלאומי: על פמיניזם, סטייל ומה שביניהם


היום, ה-8 במרץ, חל בישראל ובעולם המערבי יום אישה הבינלאומי, שבו מציינים את המאבק למען שוויון זכויות לנשים ובוחנים את השתלבות  הנשים בכלכלה, בפוליטיקה ובחברה. 

אז על אף שנראה שבשנת 2018 יותר ויותר נשים משתלבות בתפקידי מפתח בתחומים אלה, המצב עדיין לא מזהיר והמספרים היבשים שמתפרסמים לקראת יום זה הם מאוד מתסכלים.

כפי שכבר ציינתי בבלוג בעבר, אני מגדירה את עצמי כפמיניסטית, וככזו יום זה תמיד היה חשוב בעיניי. לפני שנה בדיוק ילדתי את בתי השלישית עלמה.  אחסוך מכם את הפרטים, רק אספר שחוויית הלידה שלה הייתה מאוד מעצימה וגיליתי כוחות שלא ידעתי שקיימים בי, כוחות שבהמשך נסכו בי אומץ לקבל כמה החלטות חשובות, כולל להתפטר מעבודתי כשכירה, להיכנס לתחום צילום אופנה ולפתוח בלוג.

אני בטוחה שיש רבים ורבות ששואלים מה הקשר בין פמיניזם לאופנה? בעיניי התשובה היא - It's complicated. מצד אחד יש הרבה בעיות במודל היופי שתעשיית האופנה מקדשת ויש גם לא מעט תופעות של ניצול נערות ונשים בתחום זה, מצד שני התחום הזה הצמיח לא מעט נשים חזקות, הצית מחאות פמיניסטיות כמו זו שבה הנשים החלו ללבוש מכנסיים אי שם בתחילת המאה הקודמת ובשנים האחרונות אפילו החל מודל היופי להיות מגוון יותר, כולל גם בשבוע האופנה הישראלי שייפתח במוצ"ש הקרוב.

אם אתן עוקבות אחרי הבלוג שלי, אתן בוודאי יודעות שגם אני מאמינה שאין מודל יופי אחד אלא שנשים בכל הגילאים והמידות הן יפות ונפלאות. גם מבחינת סטייל ושיק, המשותף לכל הנשים שמשכו את עיניי וכיכבו במדור "יש לה את זה" פה בבלוג, הן נשים שהקרינו עוצמה, ביטחון ותעוזה.

ואם נחזור ליום האישה, יש הרבה אירועים שמציינים את יום האישה בהמון דרכים. אני פחות מתחברת לאירועים שסובבים סביב סדנאות טיפוח ויופי ויותר מתחברת להרצאות וסיפורים של נשים מעוררות השראה. בדיוק סיפורים מסוג זה שמעתי בכנס מרתק שהתקיים בשבוע שעבר רגע לפני פורים - כנס "יוזמות 2018" שארגן עיתון כלכליסט. בין הפאנל, להרצאות ולסיפורים המעניינים הסתובבתי עם המצלמה, חיפשתי ומצאתי גם נשים נפלאות ומעוררות השראה, עם הרבה סטייל שלגמרי יש להן "את זה".


ז'קט ומכנסיים: ג'ורג'יו ארמני

אז תכירו את אילנה שושן, מפיקת סרטים, מלכת היופי לשנת 1980 (ומלכת המלכות) ופעילה פמיניסטית.

מה חשוב לך להגיד לקראת יום האישה?

"חשוב שנזכור שהזכויות והחירויות שאנחנו נהנות מהן היום, כשאנחנו אומרות לילדות שלנו שהשמיים הם הגבול, הן לא מובן מאליו. נשים אחרות לפנינו נלחמו עבור הזכויות שלנו ועלינו להמשיך את המאבק כי אם לא נעשה זאת נאבד את מה שהן השיגו. מופעים של הדרת נשים וניסיונות לצמצם את ההישגים האלה מתרחשים במרחב הציבורי  לנגד עינינו על כולן להצטרף למאבק נגד התופעה המדאיגה הזו".


ז'קט ומכנסיים: ג'ורג'יו ארמני

ורד עובדיה, עורכת דין לענייני משפחה, מקימת הפורום המשפטי למען נשים חרדיות.


שמלה וז'קט: זארה | נעליים: ניין ווסט| עגילים: מכירת ביתית

מה החיבור שלך לאג'נדה של הכנס?

"אנחנו מתקרבות לפורים שבו מציינים את הנס שקרה על ידי אסתר המלכה. ששירתה בבית המלך ופעלה לבטל את רוע הגזרה שהמן הרשע המיט על היהודים. מרדכי היהודי אמר לה 'אם החרש תחרישי בעת הזאת רוח והצלה יעמוד ליהודים ממקום אחר', כלומר שכל אישה שעשתה דרך חייבת לזכור ולדאוג לנשים השקופות והמוחלשות בחברה ולהשמיע את כולן".בסיום הכנס, הבחנתי בבר שניידמן, סטודנטית למנהל עסקים ומנהלת תוכנית לקידום נשים במשק הישראלי במרכז הבינתחומי.


מכנסיים וחולצה: מנגו | ז'קט: קסטרו|  נעליים זארה | שרשרת: עיצוב אישי מאביה לבני המשפחה

איך את מסכמת את הכנס:

"הלוואי שנחלום יותר ויותר בגדול בתחום השוויון ושנדע להעז יותר".מכנסיים וחולצה: מנגו | ז'קט: קסטרו|  נעליים זארה | 

יום האישה הבינלאומי שמח ומעורר מחשבה לכולן :-)

#אופנה #צילוםאופנה #פמיניזם #יוםהאישההבינלאומי #שבועהאופנה

הצטרפו לרשימת התפוצה

bottom of page