top of page
פוסטים אחרונים
ארכיון
תגיות
אין עדיין תגים.
עקבו אחרי
  • Instagram Social Icon

יש לה את זה #1: ענת סיני


יש לה את זה # 1: ענת סיני

כמו בכל פרויקט שעשיתי בעבר, גם הפעם החלטתי להתחיל את המסע שלי במחקר ולפנות לנשים שיש להן את "זה" – לראיין אותן עד שאגיע לחקר האמת, למהות של ה"זה".

בחרתי להתחיל עם ענת סיני, שהיא גם סטייליסטית, גם מאפרת ובעיקר נראית תמיד מהמם ולגמרי יש לה את "זה". נפגשנו לפני כמעט שנה לצורך שיתוף פעולה מקצועי ומאז צילמתי אותה מספר פעמים לקידום "Anat's Fashion Weekend", אירוע מכירת בגדים ואקססוריז שהיא עורכת מעת לעת.


דרך העבודה איתה קרו לי שני דברים:

  1. נחשפתי יותר לתחום צילום האופנה והסטיילינג והבנתי שבו אני רוצה להתמקד.

  2. הבנתי שיש נשים שפשוט יש להן את "המרכיב הסודי" הזה. בכל יום צילום שערכנו היא הספיקה להחליף למספר מראות שונים ובכל פעם הצליחה לייצר את השילוב המושלם בין בגדים לאביזרים. כל זה קרה במהירות ובקלילות מעוררת התפעלות, וזאת בניגוד אלי, שמתלבטת לפעמים שעה ארוכה בין פריט לפריט.

בכל פעם שהיא קיבלה את עצתי אילו נעליים או איזה תכשיט מתאימים יותר, הייתי מרוצה מעצמי כמו תלמידה שהמורה משבחת אותה על תשובה נכונה. לכן בחרתי לראיין אותה ראשונה בקטגוריית "יש לה את זה" (שאולי תהיה קבועה ואולי לא, אל תתפסו אותי במילה).


אז תכירו את ענת סיני, בת 35 מתל אביב, נשואה + שניים.

למה הפכת להיות סטייליסטית?

"התחלתי בתור מאפרת לפני 12 שנים והתגלגלתי לסטיילינג. תמיד אמרו לי שזה מה שאני צריכה לעשות. אני מאמינה שאם את קמה בבוקר ומשקיעה בעצמך, את מרגישה טוב עם עצמך ומקרינה את זה על אחרים. המראה החיצוני נותן ביטחון עצמי, הפנימי והחיצוני הולכים ביחד, בד בבד".

איפה למדת סטיילינג?

"לא למדתי מעולם. תכננתי ללמוד וזה לא יצא. התגלגלתי לתוך העולם הזה וזה בא לי באופן טבעי. בכל בוקר שאני מתלבשת אני עורכת הרבה ניסויים. אני גם קוראת את כל המגזינים החשובים: ווג, מארי קלייר ואל. בנוסף, אני חיה באינסטגרם ובכלל באון ליין, עוקבת אחרי כל המותגים ורשתות האופנה הגדולות בחו"ל, אחרי בלוגריות ואושיות אופנה, כמו קיארה פראג'ני ושואבת משם רעיונות".


ענת סיני (צילום: לימור יערי)

בתור אחת שיש לה "את זה", תנסי להגדיר את "זה"?

"בעיניי זה לדעת לעשות את החיבורים הנכונים. זה לא רק מה לובשים אלא גם איך. לפעמים אלבש שמלה יפה אבל אם לא אגיע לחיבור הנכון עם נעליים ואקססוריז אז אני אוריד אותה, גם אם אני אוהבת את השמלה. כאשר אני מגיעה לזה אני יודעת שזה זה".

נשמע כמו בהתאהבות.

זה סוג של התאהבות. שהכל מתחבר יש רגע של נחת ואני מרוצה מעצמי. אני מתאהבת ביכולות שלי כל פעם שזה קורה, מרגישה שיצאתי מגניבה".

את חושבת שלאישיות שלך יש קשר למרכיב ה"זה"?

ברור שיש מרכיב פרסונלי. אני הרפתקנית, צריכה שינויים ותזוזה, אני משתעממת מהר ולכן מעיזה יותר".


ענת סיני (צילום: לימור יערי)

לדעתך המרכיב ה"זה" מולד או נרכש?

"זו תכונה מולדת. אבל אני חושבת שאפשר לרכוש אותה, גם אם לא באופן מלא. אם לא נולדת עם זה – המצב לא אבוד. אבל תצטרכי לעבוד יותר קשה כדי ללמוד את זה. כבר בתור ילדה הבגדים היו 'אישיו' בעיניי".

תתני לי כמה המלצות. כללי ברזל בתחום הסטיילינג.

  • "אל תתאימי את כל ההופעה (בגדים, נעליים, אקססוריז) בצבע אחיד.

  • תכירי את מבנה הגוף שלך. תחשבי מה יתאים למבנה שלך.

  • תחפשי מה יהפוך אותך למדליקה ולאו דווקא ל"חתיכה".

  • תזכרי שאין חוקים. יכול להיות פתאום בגד שעל פניו לא יתאים לך אבל כשתמדדי אותו הוא יראה עליך טוב.

  • תחפשי איך לשבור את המראה, להוסיף אדג'יות.

  • אל תראי מתאמץ מדי. אני לא מחפשת להיראות טבעית. אני כן מתקותקת ואחבר מראה מגניב אבל לא מתאמץ.

בנוסף, אני גם מתייעצת עם הרבה אנשים שמבינים בסטיילינג. לפעמים העיניים שלך לא מספיקות ואנשים יכולים לתת הברקות. בגלל זה גם התייעצתי איתך כמה פעמים. יש לך הבנה בסטיילינג אבל חסרה לך תעוזה".

מרגש. תודה! אז את חושבת שיש לי סיכוי ללמוד את "זה"?

(צוחקת) "כן. יש לך סיכוי ללמוד ולהשתפר. לא תהפכי להיות גורו סטיילינג. זה עניין של החלטה. גיליתי עם השנים שאנשים יכולים לעבוד קשה ולשנות את האישיות שלהם. אז אם את האישיות אפשר לשנות ברור שגם את חוש הסטיילינג אפשר".


ענת סיני (צילום: לימור יערי)

אז מה למדתי: יש לי סיכוי שיום אחד יהיה לי "את זה". כמו שאמרו פעם באחת מתוכניות הריאלטי – "אני ליד". עוד קצת למידה מאמץ, ובעיקר להעז יותר ולצאת מהקופסה. הלכתי לנסות לצאת מאזור הנוחות שלי ולהיות מגניבה, תכף אשוב.

את התמונות האלו של ענת צילמתי בשבועיים האחרונים לקראת "Anat's Fashion Weekend" שיתקיים ב-7-9.9 , שם תוכלו לפגוש את ענת ואם תגידו שהגעתם דרך הבלוג שלי תוכלו לקבל ממנה טיפים וייעוץ סטיילינג.

#אופנה #צילוםאופנה #סטיילינג #אתזה #סטייל

הצטרפו לרשימת התפוצה

bottom of page